Çok önceden beri akupunkturla tanışmış ama bu deneyimi arttırma fırsatım olmamıştı. Her doktor gibi tıbben yararı kanıtlanmış olan akupunkturu biliyor ama hangi alanlarda kullanılır dediğiniz de sadece kilo verme diyebiliyordum.
Ancak sevgili abim ve dostum Dr. Arı Balcı ile tanışmam sonrasında bilgilerim genişleme fırsatı bulabilmiş oldu. Zira artık akupunkturun ne denli çok değişik alanlarda kullanıldığını bizzat gözlemlemeye başlamıştım.
Özellikle alerjilerin kontrolden çıkmasını engelleme de gerçekten işe yaradığını bizzat deneyimlemek bakış açımı çok genişletti. Bebeğim kreşte beni özellikle tedavide çok zorlayan bir türlü kontrol altına alamadığımız bir astım hastamda, Dr. Arı Abi ile birlikte tedaviyi paralele götürerek oluşan sinerjiyi görmek çok güzel bir duyguydu. Ardından alerji problemi olan oğlumda da deneme yapmak istedim, en azından zarar vermeyecektim diye düşündüm ve oldukça çok sayıda yiyeceklere, inek sütüne alerjisi olan ve her enfeksiyonda hemen öksürüp hırıldamaya başlayan oğluma haftada 2 kere düzenli uygulamaya başladık ve 3 ay içinde yiyecek alerjileri geçmişti. Astım belirtileri de artık çok kontrol altındaydı. Hatta cildinde kontrol altına alamadığımız atopik dermatit bile o kadar seyrek belirmeye başladı ki bazen ben bile inanmakta zorlanıyorum. Oldukça yoğun olan ilaç kullanımımız azalıp nerdeyse yok olabilecek bir boyuta geldi. Benim kendi deneyimlerime bir de sevgili bebeğim kreş ailelerinin deneyimlerini de ekleyince akupunktur şu an bizim vazgeçilmezimiz oldu diyebilirim.
Sevgili doktorum Arı Balcı' ya keyifli ve özverili ekip çalışması için buradan sonsuz teşekkürlerimi ve gönül dolusu sevgilerimi yolluyorum.© 2005 www.semaozornek.com